• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wasze propozycje: Uboat-Line S.A.

  Na wstępie chcemy wspomnieć ostatnio opisywaną Spółkę – Braster S.A., firma zareagowała bardzo dynamicznie pierwszego dnia po informacji o dofinansowaniu, ale to kolejny dzień przyniósł prawdziwe wzrosty. Myślimy że mieliśmy w tym nie małą zasługę.

Na spokojnie można było zarobić tu ponad 40%.

  Spółka o której dzisiaj piszemy ostatnio została bardzo mocno przeceniona i chyba to było powodem dla którego proponujecie nam ją Państwo. Uboat Line S.A. jest firmą notowaną na rynku NC, specjalizuje się w organizacji i wspieraniu transportu ładunków. Akcje w ostatnim czasie dość mocno taniały, lecz po głębszej analizie upatrywali byśmy tu  bardziej okazji inwestycyjnej niżeli kontynuacji przeceny.

 

   Obecna wycena kształtuje się następująco: c/wk – 0,42, c/zysk – 2,91, widoczne jest niedowartościowanie. Firma znacząco zwiększa swoje przychody, w raporcie za 2013 rok zobaczymy ich wzrost o 62,9%,a w stosunku do 2011 roku niemal trzykrotny. Wzrost przychodów pozytywnie odbił się na wyniku Spółki który w 2013 roku wynosił 2 814 tys. pln. (obecna wycena to 4.616.420 pln.).

  Za kolejną dobrą informację można uznać objęcie ostatniej emisji przez prezesa Grzegorza Misiąga- objął on 4.876.500 szt. akcji seri D o wartości nominalnej 1 zł. Cena emisyjna wyniosła 1,05 pln, co nam daje kwotę 5.120.325 zł. kóra bezpośrednio zasiliła konto Spółki. W naszej ocenie posunięcie to było potrzebne aby utrzymać pełną kontrolę nad Spółką, jest też dobrym prognostykiem tego że raczej w najbliższym czasie Firma nie będzie sięgała po gotówkę do akcjonariuszy.

  Propozycję uznajemy za bardzo ciekawą, oczekujemy na raport za 3 kwartał który ma się ukazać 14.11.2014r. Potencjał do zwyżek jest tu ciężki do oszacowania ale na pewno nie jest on mały. Myślimy że Uboat Line S.A., Braster S.A., Bloober Team S.A. i Fota S.A. to najciekawsze propozycje na nadchodzący tydzień.

Zapraszamy wszystkich do klikania „Lubię to” na naszym facebookowym profilu,

 

 

Z poważaniem,

Zespół Giełdowiec.pl

25.10.2014r.