• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pokaz mocy w USA...

 Swego czasu jeden z Amerykańskich ekonomistów powiedział: „Każdy kto gra na spadek w USA poniesie klęskę”, od tej pory przyglądamy się z większą uwagą na tamtejsze indeksy.

    Wiele osób wróży korektę, w zasadzie wszyscy już wiedzą że ona będzie, to co dziś zobaczyliśmy to ogromna moc. Sądzimy że jest jeszcze za wcześnie na korektę, napływają pozytywne dane z gospodarki USA a tamtejszym funduszom, bankom inwestycyjnym nie jest na rękę głębsza korekta i panika, dlaczego? Dlatego że  mamy do czynienia z ogromną bańką na rynku akcji która jeszcze nie do końca została nadmuchana.

 

 

   Polski rynek wydaje się słaby, ale nasze podejście jest takie że nawet na takim rynku i nawet w bessie można zarabiać. Należy dobrze dobierać Spółki które poprawiają wyniki, zaskakują swoim działaniem i są uczciwe względem akcjonariuszy. Będziemy się starali takie Spółki odnajdywać i zamieszczać je w cyklu: stabilne.

 

  Z ostatnich typów w dniu dzisiejszym pozytywnie i po raz kolejny zaskoczył nas Bloober Team  S.A.- producent gier z NC o którym już kilkakrotnie Państwu wspominaliśmy.

„Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego potwierdziła wczoraj oficjalnie przyznanie grze Medium 150 tys euro dofinansowania.
Medium to najnowsza gra autorstwa notowanego na NewConnect Bloober Team. Jej premiera planowana jest w 2015 r.

Dofinansowanie w ramach programu Kreatywna Europa stanowi połowę kosztów kwalifikowanych projektu o nazwie „Medium- completely innovative design video games”, którego efektem będzie prototyp gry. Gra Medium to dotychczas najbardziej tajemniczy tytuł nad którym pracuje Bloober Team. – Prace nad grą są bardzo zaawansowane. Jednak do ich zakończenia  zamierzamy zachować szczegóły w tajemnicy. Premierę  naszej największej  produkcji w historii firmy planujemy w 2015 r. – zdradza Piotr Babieno, prezes Bloober Team.  Przypomnijmy, że nowy tytuł został objęty patronatem przez Miasto Kraków.”

 

 

Źródło: www.bankier.pl 

15.10.2014r.