• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jesienna hossa...

Witamy po małej przerwie. Ostatnio nie ma nudy na naszej giełdzie...

Polwax S.A.- Ponad 57,8 proc. wyniosła redukcja zamówień na akcje Polwaxu przydzielone w transzy inwestorów indywidualnych. Cena akcji wyniosła 15 zł. Liczymy że to będzie udany debiut, w tym przypadku jesteśmy zainteresowani nawet kupnem w dniu debiutu o ile zwyżka nie przekroczy 15% wartości.

Akcjonariusze sprzedający dokonali 24 września przydziału akcji oferowanych, będących przedmiotem oferty publicznej realizowanej na podstawie prospektu.

Akcjonariusze przydzielili w sumie ponad 3,8 mln akcji, w tym przeszło 3,2 mln akcji serii B i C będących własnością Krokus Chem oraz blisko 0,6 mln akcji serii C będących własnością Dominika Tomczyka, Iwara Przyklanga, Vataro Holdings Ltd i Patrycji Stokłosy.

Prawie 0,6 mln udziałów  przydzielono w transzy inwestorów indywidualnych, a ponad 3,2 mln w transzy inwestorów instytucjonalnych.

 Przydział akcji dla inwestorów indywidualnych nastąpił za pośrednictwem systemu informatycznego GPW. Średnia stopa redukcji złożonych zapisów na w tej transzy wyniosła 57,859 proc.

Pepees S.A.- opisywana przez nas dużo wcześniej Spółka zaczyna być coraz bardziej płynna, od czasu kiedy o niej pisaliśmy urosła już 20%, w naszej ocenie ma jeszcze dużo do odrobienia, przyglądamy się z uwagą.

Miraculum S.A.- dawna Kolastyna jest naszą najbardziej nietrafioną inwestycją, i w zasadzie jedyną która przyniosła stratę większą jak 5%. Traktujemy to jako nauczkę że należy mocno dyzertyfikować swój portfel. Im większe ryzyko tym mniejsza pozycja.

Rafako i PBG- tu niewątpliwie będzie jeszcze się dużo działo, Rafako obecnie wyceniane jest niemalże na tyle ile szacowany zysk na flagowej inwestycji w Jaworznie... Dochodzą do tego jeszcze inne ciekawe kontrakty. Co to oznacza? Każdy rozsądny inwestor wie. PBG- wydaje się ze wszystkie złe informacje za nami, ryzyko nie jest małe ale już niebawem zakończenie inwestycji w Świnoujściu, liczymy na zysk. Warto po raz kolejny wspomnieć że PBG kontroluje Rafako. Zakładając scenariusz dużej emisji, cena nadal pozostaje średnio atrakcyjna, w przypadku jej braku "Skay is the limit".

Blooberteam S.A.- ostatnimi czasy powoli do góry. Tu chyba najwięcej jest do obrobienia. Spółka bardzo perspektywiczna- jako jedyna w Polsce działa w bardzo ciasnych stosunkach z Sony. Jej gry będą dystrybuowane w Chinach. W naszej ocenie możemy tu zobaczyć poziomy ponad 25pln.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga- zarówno nowych jak i archiwalnych artykułów.

Z poważaniem,

Zespół Giełdowiec.pl