• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Coraz lepsze wyniki Arctic Paper S.A.

   Nasza ostatnia propozycja –Agroliga- pomimo średniej płynności dała już zarobić około 10%, sądzimy że na tym nie koniec, może to być dłuższy trend wzrostowy, zwłaszcza że jest poparty dobrymi wynikami finansowymi. Czas na kolejną propozycję.

  Dziś chcemy przedstawić Grupę Arctic Paper- spółkę gdzie obserwujemy znaczną poprawę wyników, poniżej kilka informacji ze strony firmy:

„Tworzące Grupę Arctic Paper S.A. trzy fabryki papieru to
w sumie 360 lat doświadczenia i kompetencji w produkcji wysokogatunkowego papieru. Fabryka Arctic Paper Mochenwangen GmbH została założona w roku 1868, fabryka Arctic Paper Munkedals AB trzy lata później, natomiast papiernia w Kostrzynie rozpoczęła działalność w roku 1958.

Dzisiejsza Grupa Arctic Paper S.A. wywodzi się z założonej w 1983 roku Grupy Trebruk AB, do której należała produkująca papier firma Munkedal AB. Grupa Trebruk otworzyła biura sprzedaży na terenie całej Europy i w 1993 roku zakupiła od państwa polskiego fabrykę papieru w Kostrzynie. Do tego czasu papiernia w Kotrzynie produkowała zarówno masę włóknistą, jak i produkty papiernicze.


Po przejęciu fabryki, działalność Trebruk AB została odpowiednio usprawniona i spółka zajęła się produkcją tylko papieru graficznego. Od momentu zakupu spółki Arctic Paper Kostrzyn S.A. uruchomiono szeroko zakrojony proces integracji, który stał się szczególnie ważny z chwilą zakupu przedsiębiorstwa Arctic Paper Mochenwangen GmbH.

Podstawowym celem jest teraz zapewnienie, aby wszystkie jednostki tworzące Grupę Arctic Paper S.A. działały jako jedna spółka. Począwszy od 1 stycznia 2003, Grupa występuje pod nową nazwą Arctic Paper.

Pod koniec 2008 roku firma nabyła papiernię w Mochenwangen w Niemczech. W 2010 roku wykomano kolejny krok i zgodnie z wcześniejszymi planami zakupiono Arctic Paper Grycksbo. „

„W I kw. 2015 roku Grupa Arctic Paper wypracowała dobre wyniki finansowe w porównaniu do wykazanych rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 68,8 mln zł (wzrost
o 42,2%), zysk operacyjny przekroczył 37,6 mln zł (wzrost
o 94,6%), a zysk netto wyniósł 12,8 mln zł (wzrost o 44,2% w porównaniu do I kw. 2014). Przychody ze sprzedaży
w I kw. 2015 roku wyniosły 836,2 mln zł wobec 804,5 mln
w I kw. rok wcześniej (wzrost o 3,9%).” 

Polityka oraz wyniki finansowe grupy przekonały nas, uważamy że w średnim okresie Spółka może pokazać dwucyfrową stopę zwrotu. Ostatnia rekomendacja dla Arctic paper wydana przez DM BDM to zalecenie –kupuj- z ceną docelową na poziomie 5,5 zł.

"Biorąc pod uwagę korzystniejsze otoczenie walutowe, silniejszy rynek papierniczy (zapowiedziane kolejne podwyżki cen) i szansę na zmianę negatywnego trendu na celulozie (otwarcie nowych mocy produkcyjnych) podnosimy zalecenie do +kupuj+ z ceną docelową 5,5 zł/akcję" - napisano.

Zachęcamy do wspólnej analizy i obserwacji, zapraszamy tez Wszystkich na nasz Facebookowy profil, gdzie można wymieniać opinie/ informacje na temat Spółek,

Z poważaniem,

Zespół Giełdowiec.pl

Źródła:

www.arcticpaper.com

www.bankier.pl