• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pepees S.A. po raz drugi...

   Sezon wyników kwartalnych to okres wzmożonej pracy dla każdego inwestora giełdowego, zawsze ukazuje wiele niespodzianek- pozytywnych jak i negatywnych. Z pośród tych które zaskoczyły nas pozytywnie postanowiliśmy wyselekcjonować taką spółkę która jeszcze dużo nie urosła, a jej potencjał może się wzmacniać, mowa o Pepeesie.

  Jest to Firma o która już raz gościła na ramach Giełdowca, 5-10 a nawet 20% procent było do ugrania w tamtym okresie, ale jak wiadomo lubimy wyższe stopy zwrotu.

„Grupa PEPEES to nowoczesna i ciągle rozwijająca się grupa kapitałowa, specjalizująca się w przetwórstwie ziemniaków w celu produkcji m.in. skrobi ziemniaczanej, glukozy krystalicznej i bezwodnej, maltodekstryny, syropów glukozowych, grysiku i płatków ziemniaczanych czy białka ziemniaczanego do celów paszowych. Wśród spółek grupy PEPEES S.A. znajdują się zakłady przetwórstwa ziemniaka w Łomży, Bronisławiu oraz Lublinie, a także zakłady związane z produkcją energii ze źródeł odnawialnych (OZ Energy, CHP Energia)..”

 

Konflikt na Ukrainie spowodował iż zmniejszył się import m.in. skrobi ziemniaczanej z tamtych kierunków, była ona zazwyczaj tańsza od naszej krajowej, podobnie rzecz ma się z innymi surowcami. Wzrost gospodarczy, zwiększający się eksport polskiej żywności przetworzonej, napojów, farmaceutyków napędza wyniki Pepeesu, w naszej ocenie to idealne warunki do wkroczenia na ścieżkę wzrostu. Pozytywnym faktem wydaje się tez być informacja o zwiększeniu zaangażowania przez głównego akcjonariusza Macieja Skotnickiego.  Ryzyko w porównaniu do naszych wcześniejszych inwestycji oceniamy jako średnie.

Zapraszamy do własnej analizy,

Z poważaniem,

Zespół Giełdowiec.pl