• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ciekawe Spółki- Szar S.A.

   Ostatnie dni to cisza w serwisie, ale jak to mawiają „pieniądz lubi ciszę”. Zdecydowana większość opisywanych przez nas Spółek korzysta z trwającej hossy, wystarczy popatrzeć na nasze czarne konie: Bloober Team, Braster, Mediacap, Mostostal Warszawa, Rafako, Erbud, Herkules- cierpliwość popłaca. Jesteśmy z tego dumni. Było też kilku maruderów, np. Miraculum, Pepees, Libet, ale na giełdzie wszystko jest możliwe.

Dziś chcemy napisać kilka słów o Spółce z New Connect która działa w segmencie handlu surowcami, mianowicie Szar S.A., naszą uwagą przykuły poprawiające się wyniki (Spółka publikuje raporty miesięczne) oraz widoczna w ostatnim czasie silna akumulacja.

„SZAR SA jako wieloletni uznany producent jakościowych wyrobów i dostawca surowców węglowych będzie utrzymywać swą pozycje lidera dostawcy do międzynarodowych koncernów stalowo-hutniczych, chemicznych i spożywczych poprzez szczególną dbałość o zapewnienie ciągłości dostaw surowca.
Spółka bazując na zapleczu surowcowym rozwijać będzie handel detaliczny i półhurtowy węgli opałowych i innych surowców energetycznych.

Spółka SZAR SA zajmuje się importem antracytu, grafitu, węglika krzemu, elektrod grafitowych, boksytu, oliwinu, fluorytu oraz innych surowców z rynku wschodniego z przeznaczeniem na rynek krajowy, eksport oraz potrzeby własnej produkcji.

 

SZAR SA jest producentem materiałów wsadowych i pomocniczych w procesach metalurgicznych i procesach spalania. Dzięki opracowanym, własnym technologiom specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości nawęglaczy, ze szczególnym uwzględnieniem nawęglaczy antracytowych , spieniaczy żużla - stosowanych w piecach elektrycznych. Jest również producentem różnego rodzaju zasypek węglonośnych. W tej mierze współpracuje z koncernami o zasięgu światowym tj Arcelor Mittal Poland S.A., Celsa Huta Ostrowiec, Lhoist, ISD Trade, SGL Carbon Group.

Jedną z głównych gałęzi działalności firmy jest handel, prowadzony w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Podstawową ofertę stanowią tu importowane surowce jak również wyroby SZAR SA.
Spółka prowadzi handel wyrobami hutniczymi i produkcję lekkich konstrukcji metalowych. Działa w oparciu o System Zarządzania Jakością wg normy EN ISO 9001:2008 wydany nam przez TÜV NORD CERT GmbH”

„Misją Spółki jest budowanie wartości firmy w oparciu o długoletnie doświadczenie w handlu międzynarodowym z rynkami wschodnimi byłych krajów WNP, działając w szczególności w obszarach importu, handlu i przetwórstwa antracytu, węgla oraz innych materiałów sypkich.

W oparciu o doświadczenie 20 lat współpracy z rynkiem wschodnim Spółka rozwija działania w celu zwiększenia wolumenu dostaw surowców energetycznych dotychczas importowanych, jak również pracuje nad zwiększeniem efektywności poprzez budowę terminalu przeładunkowo we wschodniej części Polski. „

W naszej ocenie poprawiająca się koniunktura gospodarcza oraz zapowiadany wzrost produkcji w polskich hutach może pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe. Należy pamiętać że firma pracuje nad alternatywnymi kierunkami importu w związku z sytuacją na Ukrainie. Spółka chwali się też wchodzeniem w nowe segmenty, handluje wyrobami gotowymi np. profile, blachy, stal i wiele innych. W naszej ocenie jest to firma godna polecenia, a w najbliższym czasie możliwe są zwyżki kursu.

Dźwignia z jaką mamy do czynienia też jest zadowalająca.

 

Z poważaniem,

Zespół Giełdowiec.pl

 

Źródła:

www.bankier.pl

www.szar.pl