• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Po sezonie wyników...

  Kolejny sezon wyników za nami. W tym miejscu chcieliśmy przybliżyć Państwu nasz zaprzyjaźniony blog o zbliżonej tematyce. Poniższy artykuł został zaczerpnięty właśnie z: http://krzabr.blogspot.com/

NC: Najlepsze wyniki Q4/2014

Witajcie! W tym wpisie podzielę się z wami niezwykłym prezentem! Który miejmy nadzieje pomoże wielu inwestorom lepiej zapoznać się ze spółkami notowanymi na NewConnect i zmusi do samodzielnego interdyscyplinarnego myślenia ;-)

Stworzyłem coś na wzór raportu z najlepszymi sprawozdaniami IVQ na NewConnect, zawierający podstawowe informacje, czym zajmuje się spółka, jej wynik w przychodach i zysku oraz najważniejsze informacje mające wpływ na wynik.

Jako założenia przyjąłem wzrost zysku netto minimum o 15% rok do roku, przychodów o 10%, stabilność, /jakość bilansu tzn. nieprzepchanie spółki należnościami, ogromnym lewarem czy aktywami niematerialnymi i prawnymi.Ostatnim, ale ważnych czynnikiem wziętym przeze mnie pod uwagę była uczciwość raportowania i CSR. W przypadku, jeśli sprawko było dla mnie niejasne, wyjaśnienia idiotyczne lub istniały przesłanki, że spółka jest skażona złymi praktykami biznesowymi/zarządczymi wtedy bezwzględnie ją eliminowałem z zestawienia.

Samą treść stanowi zazwyczaj "zwięzła charakterystyka dokonań emitenta" wyciągnięta ze sprawozdań finansowych ;-)

Odpuściłem zupełnie branżę gier - bo jest tam już zbyt tłoczno, a i największe wzrosty sektor ten ma już za sobą.

Muszę przyznać, że faworyci ostatnich kwartałów wyraźnie zawiedli, z NC30 są jedynie CCS i Agroliga - która sprawiła gigantyczne zaskoczenie na plus, pomimo że operowała w bardzo złych Ukraińskich warunkach makroekonomicznych.

Z NCLEAD jest już wyraźnie lepiej - 5 spółek + jedna spółka zależna, widać kolejny raz, że CSR nie pozostaje tylko hasłem, ale ma swój wpływ na długoterminowe wyniki spółek.

Z sektorów pozytywnie zaskoczyły spółki logistyczno-spedycyjne, które mają już ugruntowaną pozycję na NC. Liderem branży staje się ATCCARGO, które ma największy wolumen przychodów. Oby poszły za nimi spółki z dużego parkietu w końcu branża spedycji to prawie 20% Polskiego PKB, więc im lepiej dla branży tym lepiej dla nas wszystkich :D

Na plus wyszły również spółki z szeroko pojętej branży kreatywnej i reklamowej, wśród których najlepszymi wynikami pochwaliło się MEDIACAP, dodatkowo samo jej sprawozdanie finansowe kolejny raz udowodniło, że należy do czołówki naszej giełdy.

Jednak niekwestionowanym czarnym koniem okazały się spółki z branży teleinformatycznej. Wyniki w niej są wręcz niewiarygodne, tylko jedna spółka osiągnęła wzrost skumulowanego zysku netto rok do roku poniżej +50%!

To tyle wstępu, zapraszam do raportu. Znaleźć go można pod adresami:
http://1drv.ms/1Ekagpv
http://krzabr.soup.io/post/538844150/nc-roczne-2014-DOCX-1-17-MB
http://wyslijto.pl/files/download/5u5sm35b77

Miłej lektury i dobrych stóp zwrotu!

Ps. Dziękuję prowadzących poniższe blogi za pomoc merytoryczną:

http://analizyobs.blogspot.com/

http://xn--giedowiec-sub.pl/