• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czas na hossę totalną...?

  Ostatnie tygodnie na rynku należą do bardzo ciekawych, wiem że często tak piszemy, ale jak nazwać i-d umocnienie waluty jakiegoś kraju o 20%? Mowa oczywiście o franku, ale o tym raczej nie u nas. Problemów inwestorom dodaje także Grecja, konflikt na Ukrainie oraz umocnienie dolara.

   Pomimo tych wszystkich czynników istnieje też pewna pozytywna informacja- wejście w życie „europejskiego QE. Na razie zakupy są dosyć skromne, ale sama decyzja spowodowała nie małe zamieszanie na rynku. Podobnie jak w USA, Japonii, a teraz w Europie możemy mieć do czynienia z hossą wywołaną przez QE.

  Polski WIG20 w pięknym stylu pokonał długo problematyczne 2300pkt., otwierając sobie tym samym drogę na 2500-2600pkt, liczymy na dalsze wzrosty.

  Nasze ostatnie typy dały solidnie zarobić na początku roku, Nicolas Games- nawet 200%, Bloober Team nadal rośnie, podobnie wiele innych wcześniejszych propozycji, dziś imponującym wzrostem zaskoczył niejednego gracza Skotan- +25%, w naszej ocenie to dopiero początek wzrostu.

 

Hossa na GPW i NC chyba powoli nadchodzi i na pewno warto przejrzeć swój portfel i zastanowić się nad trafnym doborem spółek, ale samo otoczenie może być pro wzrostowe dla aktywów każdej klasy :-)

   W naszej ocenie spółki które w najbliższym czasie mogą wykazać się wzrostem kursu to:

Boryszew, Polnord, Pepees, Rafako, Orange, Orlen, Erbud, Groclin, oraz z małej giełdy: CDE, Alumast, I3d, Lug, Termoexpert.

 

W najbliższym czasie powinny pojawić się dokładniejsze analizy. Zachęcamy wszystkich sympatyków do klikania na naszym Facebookowym profilu „Lubię to” oraz obserwowacji, wiele cennych informacji pojawia się tam podczas sesji.

 

Z poważaniem,

 

Zespół Giełdowiec.pl