• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kolejna propozycja: Skotan S.A.

W poniedziałek 5 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie grupy Giełdowiec.pl  na lubelskim Starym Mieście, w restauracji Magia. Podsumowany został 1 rok naszej działalności oraz ustalone kierunki rozwoju na przyszłość. Podczas spotkania jednogłośnie stwierdziliśmy że kolejna Spółka o której warto wspomnieć to Skotan S.A., tego dnia kurs akcji osiągał maxymalny poziom 1,14 zł. ostatecznie jednak zamykając się wzrostem 4,81% na poziomie 1,09 zł/akcja.

  Miniony rok nie był udany dla akcjonariuszy tej firmy, kurs pod koniec grudnia znajdował się na swoich 5 letnich minimach, co mogło mieć związek ze słabymi wynikami finansowymi oraz realizacją strat w danym roku obrotowym. W chwili obecnej kurs znajduje się 15% wyżej i dla nas jest to pierwsza oznaka zmiany trendu na wzrostowy przynajmniej w okresie średnioterminowym (odreagowanie) lub długoterminowym w przypadku poprawy wyników finansowych.

 

  Skotan S.A. spółka giełdowa z wieloletnią tradycją, w styczniu 2006 r. zmieniła profil działalności i rozpoczynając handel i produkcję w sektorze paliwowym. Średnioterminowym celem strategicznym spółki było uzyskanie i utrzymanie pozycji lidera w produkcji i sprzedaży biopaliw w Polsce. Na przestrzeni 2006 i 2007 r. przedmiotem obrotu spółki były również paliwa konwencjonalne, takie jak olej napędowy i benzyny silnikowe. W ramach realizacji powyższych celów Skotan S.A. rozpoczął inwestycję budowy instalacji do produkcji biokomponentów jakimi są estry metylowe kwasów tłuszczowych (FAME). Pomimo pełnego zaangażowania w realizację projektu i celów wyznaczonych w 2006 r. z uwagi na niekorzystne dla producentów biopaliw zmiany w przepisach akcyzowych w 2007 r. oraz przedłużający się okres braku środowiska prawnego dla rozwoju i prowadzenia rentownej działalności w zakresie produkcji i dystrybucji biopaliw, w lipcu 2009 r. Walne Zgromadzenie spółki zadecydowało o zmianie strategii spółki i odstąpieniu od realizacji celów spółki w zakresie biopaliw Igeneracji.

  Do bardzo ciekawych i ambitnych można zaliczyć nowe projekty które dużymi kwotami dofinansowała Unia Europejska, wszystkie one dokładnie opisane są na stronie www.skotansa.pl w zakładce „projekty”, można powiedzieć że obecna kapitalizacja wynosi tyle co jeden z nich. W przypadku gdyby prowadzone projekty weszły w fazę zysku mówimy tu o naprawdę dużych pieniądzach.

   Poza ogromną innowacją jaką prezentuje Skotan,  kolejnym powodem który nas przekonuje to stabilny akcjonariat:

32.9%

 

Karkosik, Roman Krzysztof

9.6%

 

Karkosik Grażyna

8.7%

 

Krezus SA

48.7%

 

pozostali

 

   Nie chcemy rozpisywać się o poziomach cenowych jakie może osiągnąć kurs, ale liczymy że w przypadku braku dużych rynkowych burzy może on w tym roku osiągnąć poziomy 2,xx zł. Zapraszamy do samodzielnej analizy i obserwacji,

 

Z poważaniem,

Zespół Giełdowiec.pl

 

 

 

Źródło: www.stooq.pl

www.pb.pl

www.skotansa.pl