• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

I3D na celowniku inwestorów...

  Na pewno nie jedna osoba przecierała oczy ze zdumienia patrząc na 11Bit, ForeverEn, BlooberTeam, Vivid, Farm… Jak wspominaliśmy już wcześniej o 11Bit- mieliśmy go w gronie zainteresować lecz ten pociąg akurat nam uciekł, za to opisywany przez nas aż do znudzenia Blooberteam S.A.  dał solidnie zarobić.

   Niespokojna sytuacja geopolityczna w naszym regionie nie sprzyja giełdzie- Rosja, Ukraina, Grecja- to kraje na które patrzymy z uwagą ale i ze strachem.  Przez ostatnie kilka dni obserwowaliśmy korektę, ciężko było wyłowić Spółkę która może być czarnym koniem.

Hossa totalna na rynku gier komputerowych może pozytywnie przełożyć się na notowania innych Spółek działających w obszarze wysoko zaawansowanych technologii., mamy tu na myśli firmę I3D- propozycję czytelniczki Agaty.

   Widoczne są już pierwsze symptomy (techniczne) odwrócenia trendu na tej Spółce, zaczynają też napływać pozytywne informacje. W okresie ostatnich 3 tygodni I3D podpisała 2 duże umowy o łącznej wartości 1490000 zł. netto. Przypomnijmy czym zajmuje się I3D:

 

„Spółka oraz pozostałe podmioty należące do Grupy oferują usługi i produkty z zakresu technologii VR, które można podzielić na trzy podstawowe obszary: content development - tworzenie aplikacji VR oraz innych aplikacji związanych z grafiką 3D, sprzedaż oprogramowania VR oraz sprzedaż sprzętu VR, w szczególności systemów projekcji obrazu 3D. Grupa i3D jest polskim liderem i jedną z wiodących na świecie firm działających w zakresie interaktywnych wizualizacji trójwymiarowych oraz technologii Wirtualnej Rzeczywistości. Działalność Grupy i3D opiera się na technologii mającej zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Zaufanie klientów i uwagę specjalistów, Spółka zdobyła dzięki implementowaniu technologii trójwymiarowej grafiki czasu rzeczywistego, znanej do tej pory głównie z gier komputerowych, w aplikacjach użytkowych dla biznesu. Dostarczane przez i3D aplikacje i rozwiązania sprzętowe przenoszą użytkownika do "wirtualnego świata", otwierając nowe możliwości prezentacyjne i szkoleniowe. Pozwalają między innymi na rekonstrukcję przeszłości (np. historycznych miejsc czy zdarzeń) oraz symulacje przyszłości (np. plany rozwoju miast), a także symulacje pracy maszyn, zjawisk fizycznych, procesów (np. zachodzących w ludzkim organizmie). Wykorzystywana przez Spółkę technologia jest dopiero u progu swego rozwoju, a możliwości jej zastosowania będą coraz większe.”

   Pomimo relatywnie wysokiego zadłużenia pozytywnie podchodzimy do tej propozycji i włączamy  ją do grona obserwowanych Spółek. Dodatkowe plusy to niski ff i rosnące obroty.

 

Z poważaniem,

Zespół Giełdowiec.pl

 

 

Źródło: www.stooq.pl

www.bankier.pl