• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Suwary S.A.- z szansą na dalsze wzrosty...

   „Spółka działa w branży tworzyw sztucznych. Jako wiodący wytwórca specjalizuje się w dwóch grupach produktów: akcesoria samochodowe (trójkąty ostrzegawcze, apteczki samochodowe, gaśnice) i opakowania z tworzyw sztucznych (butelki, kanistry). SUWARY S.A. reprezentuje ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie. Jest nowoczesnym, skutecznie zarządzanym i dynamicznie rozwijającym się zakładem produkcyjnym. Od 1995 roku funkcjonuje jako spółka akcyjna, a od 1998 jest notowani na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Główne cele SUWARY S.A. to wysokiej jakości produkty i całkowite zadowolenie klienta. Jako wiodący wytwórca specjalizuje się w dwóch grupach produktów: akcesoria samochodowe i opakowania z tworzyw sztucznych. Aby w pełni spełniać wymagania jakościowe klientów wdrożyła w 1996 roku System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen (Rensko-Westfalskie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego).

Spółka jest wyposażona w najnowocześniejszy park maszynowy, dzięki czemu spełnia zindywidualizowane oczekiwania Klientów. SUWARY S.A. wykorzystuje do swojej produkcji surowce najlepszych dostawców, dzięki czemu osiąga najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy jakościowe.”

   Ostatnie dni przyniosły zwyżkę notowań cen akcji, powodów tego było jak się okazuje kilka. Spółka podpisała umowę z Orlen Oil na dostawę kanistrów o wartości niemal 6 mln, łączna wartość umowy to 14,6 mln. W listopadzie Suwary otrzymały tez rekomendację „kupuj” od DM BDM  z ceną docelową 16,3 zł. Analitycy spodziewają się, że w roku obrotowym 2014/15 Suwary wypracują przychody na poziomie 107 mln zł i EBITDA w wysokości 16,2 mln zł.  Specjaliści przekonują, że korzystnie na rezultaty i notowania wpłynie oddanie do użytku nowego budynku magazynowo-produkcyjnego, co zwiększy moce i obniży koszty. Dodatkowym stymulantem mogą być też taniejące wraz z ropą tworzywa.

   Analiza techniczna przemawia za dalszymi wzrostami na Spółce, poprawiła się też sytuacja fundamentalna firmy, choć w samym czwartym kwartale roku obrotowego 2014/2015 wzrosła tylko EBITDA, a przychody i zysk netto spadły. W całym roku wynik netto był jednak o 43 proc. wyższy.

   Patrząc na aktualne wskaźniki nie można powiedzieć że Spółka jest przewartościowana, c/wk 1,11, C/Z- 16,60 , kapitalizacja lekko ponad 64 mln, niski FF 17,83%3.

W naszej ocenie Suwary to bardzo stabilna Spółka o ugruntowanej pozycji na rynku, hossa raczej nie powinna jej ominąć, w dniu dzisiejszym włączono ją do wirtualnego portfela PB.

 

 

Źródła: www.pb.pl

www.bankier.pl

www.stooq.pl