• Giełda od kuchni, podstawowe zasady o jakich należy pamiętać przed przystąpieniem do samodzielnego inwestowania swoich oszczędności na rynku.


  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków jako inwestor indywidualny, doradztwo w zakresie "technicznym", rozwiązywanie często napotykanych problemów.


  • Komentarze do wybranych wydarzeń, ciekawych raportów, komunikatów Spółek z GPW i NC. Monitoring bieżącej sytuacji na rynku giełdowym oraz w gospodarce.


  • Przegląd najciekawszych ofert instytucji finansowych- skierowanych dla inwestorów indywidualnych, połączony z opisem produktu, oraz jego analizą na tle rynku.


  • Forum internetowe dla użytkowników portalu GIEŁDOWIEC.PL. Miejsce do wymiany uwag, sugestii, informacji o Spółkach oraz dyskusji na wybrane tematy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Znaczna poprawa wyników Libet S.A.

  Po dosyć długiej przerwie w publikacjach  wracamy do dalszych analiz Spółek z naszego rodzimego parkietu. Rynek jak zwykle wygląda ciekawie i daje nam wiele szans na zarobek, wiedzą to nasi stali czytelnicy którzy nie raz mieli okazję się o tym przekonać.

  Sezon publikacji  wyników kwartalnych jest bardzo dobrym okresem do weryfikacji i wyławiania Spółek poprawiających swoje wyniki,  tak było w przypadku Bloober Team S.A. o której pisaliśmy już kilkukrotnie wcześniej- dziś po raporcie za III kw. (około 700 tys. zysku) akcje drożały nawet o 25%, w naszej ocenie istnieje nadal duży potencjał do zwyżek.

  Spółka Libet S.A. o której dziś piszemy to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, jest to bardziej fundamentalna inwestycja, lecz w dosyć ciekawym technicznie momencie.

Spółka jest liderem polskiego rynku w segmencie kostki brukowej premium, z udziałem wynoszącym 30%, oraz drugim graczem na rynku kostki brukowej ogółem, z udziałem w rynku na poziomie ok. 21%. Produkty segmentu premium są skierowane głównie do osób indywidualnych, natomiast z segmentu standardowego i przemysłowego głównie zaspokajają popyt wynikający z realizowanych inwestycji infrastrukturalnych.

W ofercie Spółki znajdują się także płyty tarasowe z linii Libet Impressio, płyty kamienne z linii Libet Patio oraz produkty przemysłowe m.in. krawężniki i obrzeża, kostki i płyty betonowe, płyty ażurowe oraz palisady.

Spółka prowadzi obecnie produkcję w 15 zakładach produkcyjnych na 24 liniach produkcyjnych. Łączne moce produkcyjne wszystkich ww. zakładów wynoszą ok. 14 mln m² w skali roku (w przeliczeniu na kostkę standardową). Zakłady produkcyjne Libet S.A. wyróżniają się wysokim poziomem automatyzacji procesów produkcyjnych. Grupa prowadzi produkcję w oparciu o nowoczesne technologie, wysokiej jakości surowce oraz przy zachowaniu wyjątkowej dbałości o aspekty bezpieczeństwa pracy.

Największym akcjonariuszem Libet S.A., posiadającym 30,06% akcji, jest spółka IAB Financing S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu, pośrednio kontrolowana przez spółkę prawa angielskiego Innova/4 L.P. Legg Mason posiada 17,86% akcji, IAB Financing II S.a.r.l. 8,11%, ING PTE S.A.5,66%, a pozostałe 38,31% akcji należy do inwestorów giełdowych.

   W prawdzie Libet jeszcze nie odnotowuje wysokich zysków ale firma obiecuje poprawę wyników, jest ona widoczna już w raporcie za III kwartał gdzie zobaczymy znaczny wzrost przychodów i zysków. Dodatkowym argumentem na tak z jakim dziś mieliśmy do czynienia to komunikat o przekroczeniu progu 5% w akcjonariacie przez fundusze PTE PKO BP.

Zachęcamy do lektury materiałów prasowych i komunikatów ze Spółki oraz do odwiedzania naszego Facebookowego profilu- znajdziecie tam wiele ciekawostek.

 

Źródło:

www.libet.pl

www.bankier.pl

12-11-2014